Dzień Ziemi

  „SOS - to Ziemia woła ludzi” - takimi słowami nasi koledzy i koleżanki zaczęcali nas do dbania o Ziemię i o środowisko. A to z okazji corocznego Dnia Ziemi.

Handpainting11

 Dzień Ziemi, znany również jako Światowy Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy tych akcji chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Idea Dnia Ziemi zrodziła się w Stanach Zjednoczonych - po raz pierwszy obchodzono go tam 22 kwietnia 1970 roku. W Polsce został zorganizowany dopiero w 1991 roku. Każdego roku wybierane jest inne hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi - w tym roku jest to „rzeka”.

Również uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Ziemi. Na apelu przygotowanym przez p. Elżbietę Piechorowską we współpracy z grupką uczniów, lepiej uświadomiliśmy sobie problem zanieczyszczenia środowiska na ziemi i w wodzie. W humorystycznych scenkach dowiedzieliśmy się między innymi tego, że śmieci mogą naprawdę żyć własnym życiem ;) Dlatego niezwykle ważna jest ich segregacja, a my musimy zrozumieć, że dalszy los Ziemi jest w naszych rękach.

Marta Płomińska